İletişim Hattı +90 324 515 10 55
Haberler

"Yatırımcılarımızın Yanındayız"

  • 01.09.2021
  • erdemli
Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, Erdemli'de zeytinyağı fabrikalarının 8'e ulaştığını belirterek, yatırımcıların hedeflerinde olduğu takdirde ihracatta kendilerini TOBB'un yurt dışında açmış olduğu yatırım destek ofisleriyle irtibatlandırarak işbirliği içinde olacaklarını söyledi.
Başkan Sarı, Erdemli'de bu sezon faaliyete başlayacak olan Karakeşli, Yayla ve Elvanlı Zeytinyağı tesisleri ile Tamözler soğuk hava deposunda incelemelerde bulundu.
İnceleme sonunda konuşan Başkan Sarı, "Bugün mesaimizi Erdemli'de yeni açılan zeytinyağı fabrikalarına ayırdık. Karakeşli, Karaahmetli ve Elvanlı'da zeytinyağı fabrikalarını ve Karaahmetli'de bir soğuk hava deposunu inceledik. Gördüğümüz kadarıyla yeni fabrikalar Erdemli'mize ve bölgemize ciddi oranda katma değer sağlayacak. Buralarda ileri teknoloji kullanılmış. Tesis sahiplerinde gördüğüm vizyonel ve ileriye dönük düşünceli olmaları, yine yatırımcılarımızın ihracata dönük düşünceleri olması bizleri sevindirdi" dedi.
"Hedeflerinde olduğu takdirde ihracatta kendilerini TOBB'un yurt dışında açmış olduğu yatırım destek ofisleriyle irtibatlandırarak işbirliği içinde olacağız" diyen Başkan Sarı, "Erdemli'de mevcut 5 tane zeytinyağı fabrikası vardı. 3 tane daha fabrika sezonda faaliyete girecek. Biz bunları inceledik, her türlü ayrıntının düşünüldüğünü, teknolojinin bu fabrikalarda oldukça ileri seviyede olduğunu gördük. Bu bölgemiz için çok güzel bir kazanç. Bu tesislerin zeytinciliğin artmasına vesile olacağını düşünüyoruz. Zeytinciliğin önümüzdeki süreçte ilçemizde ciddi kazanç getiren önemli bir sektör olacağı kanaatindeyiz" şeklinde konuştu.
Bölgedeki zeytincilik potansiyelini öngörerek eşiyle zeytinyağı fabrikası kurduklarını anlatan çevre mühendisi Mürüvet Korkmaz ise, "Eşimle birlikte bölgenin potansiyelini de görerek bölge çiftçimize daha kaliteli bir hizmet vermek için zeytinyağı fabrikası kurmayı düşündük. Tesisimiz bu sezon 15 Eylül gibi açılacak. Sezonun yoğun olduğu dönemde 24 saat hizmet verecek. Tesisimizde 15-20 kişi çalışacak ve bölgemize istihdam sağlayacak. Bu manada tesisimizi ziyaret edip incelemelerde bulunan Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı ve oda genel sekreteri Mitat Ceyhan'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.
  • "Yatırımcılarımızın Yanındayız"

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi